search
top

Nie mam pomysłu na wnętrze – od czego zacząć?

Wnętrze w klasycznym stylu

Szukasz kreatywnego pomysłu, który pomoże ci odświeżyć twój pokój? Może potrzebujesz inspiracji, która wpłynie na twoje otoczenie i codziennie będzie oddziaływać na twoje samopoczucie? A może potrzebujesz po prostu nowego wystroju, bo obecny stał się już przytłaczający i nudny? – Niezależnie od tego, czego szukasz, mamy rozwiązanie, które pomoże ci w podjęciu ostatecznej decyzji!

Nowoczesna technologia pozwala przedstawić na ścianie wszystko, co tylko sobie zażyczysz. Masz ukochany krajobraz, do którego chcesz wracać codziennie? Możesz stworzyć z niego fototapety na wymiar, które pojawią się w twoim pokoju. Masz grafikę, która wpływa na ciebie kojąco? – przedstaw ją na ścianie za pomocą fototapety. Kreatywne wykorzystanie tego narzędzia sprawi, że wykończenie wnętrza stanie się o wiele prostsze niż ci się wydaje. Do ulubionego wzoru zdecydowanie łatwiej jest dopasować meble, podłogi, ułożenie szafek, czy firanki, niż do zwykłej kremowej ściany. Ba! Efekt jest nieporównywalnie lepszy wizualnie niż jakiekolwiek inne ‘artystyczne’ malowania.

Planując wystrój wnętrza pamiętaj, że możesz przedstawić na swojej ścianie obraz jaki tylko zechcesz. Jeżeli nie masz indywidualnego pomysłu, możesz skorzystać z gotowego katalogu tapet ściennych, który przedstawiony jest zawsze na stronie producenta takich tapet. Wystarczy odrobina chęci i niesamowity efekt gotowy!

Najpiękniejsze wnętrza to zawsze efekt wielu godzin pracy. Już za chwilkę dowiesz się, jak krok po kroku zaplanować stworzenie wnętrza o jakim zawsze marzyłeś. Jak stworzyć fototapety ścienne, przygotować salon, sypialnię i kuchnię w sposób praktyczny.
Pierwszy krok – świadome wyobrażenie o pomieszczeniach w twoim domu.
Zastanów się i przemyśl, jaki nastrój chcesz stworzyć w pomieszczeniach mieszkalnych. Dobór kolorów ścian, farby, czy tapety zależy przede wszystkim od nastroju, jaki chcesz wywołać w konkretnym pomieszczeniu. Przykładowo: sypialnię warto urządzić w stonowanych, ciepłych kolorach. Stosowanie takich kolorów w sypialni ma podłoże psychologiczne, dlatego podczas samodzielnego planowania wystroju wnętrza należy o tym pamiętać. Adekwatnie należy potraktować pozostałe pomieszczenia. Łazienka może być jasna, albo ciemna – kwestia gustu i sposobu relaksu. Kuchnia powinna być przestronna, wygodna i jasna. W salonie można poeksperymentować z doborem różnych przyjemnych kolorów. Sypialnie i pokoje dziecięce powinny być w żywych, jaskrawych, jednak stonowanych kolorach.

Krok drugi – zastosowanie wizualizacji
Stwórz projekt własnych wyobrażeń i planów. Zapewne nie jesteś profesjonalnym dekoratorem wnętrz, jednak kwadrat potrafisz narysować? Więc rozplanuj położenie mebli oraz przedstaw wstępny projekt koloru ścian na papierze.

Krok trzeci – wykorzystanie materiałów

Gdy już wszystko jest zaplanowane, przychodzi czas na wybór odpowiednich technologii oraz zastosowań, z których będziesz korzystać. Wybór farby, albo fototapety to bardzo istotna decyzja. Właściwy wybór zagwarantuje długotrwały efekt, na który warto było zapracować. Przed podjęciem ostatecznych decyzji warto porównać poszczególne materiały, z których będziesz korzystać. Sprawdzić producentów, firmy, poczytać testy jakościowe i opinie dotyczące trwałości. Ten aspekt dotyczy zarówno zakupu farb, tapet, jak również karniszy, czy rolet okiennych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top