search
top

Fototapety w kuchni – czy się sprawdzą?

Czy fototapety w kuchni się sprawdzają? Kuchnia jest niezaprzeczalnie wyjątkowym miejscem w każdym domu. Wspólne przygotowywanie oraz jedzenie posiłków zbliża do siebie ludzi i cementuje rodzinne więzi. Jak w tym wszystkim sprawdza się fototapeta?

Wystrój kuchni w dużej mierze wpływa na nasze samopoczucie i komfort w trakcie przebywania w tym pomieszczeniu. Niezależnie od finansów czy możliwości dbamy przecież o to, aby to miejsce miało ciepłą atmosferę i schludny wygląd. Fototapety mogą nam pomóc w wykreowaniu takiego wizerunku naszej kuchni, jaki sobie wymarzyliśmy.

Fototapety do kuchni

Fototapety w kuchni sprawdzają się świetnie pod warunkiem, że potrafimy wybrać wzór pasujący do naszych oczekiwań i wystroju mieszkania. Nie jest to zadanie łatwe, szczególnie dla osób, które nie posiadają zmysłu prawdziwego dekoratora wnętrz. Warto skorzystać z oferty takich sklepów internetowych jak https://tappy.pl/oferta/fototapety-do-kuchni/ który umożliwia wizualizację danej fototapety ułatwiając nam jednocześnie decyzję.

W jaki sposób fototapety mogą wpłynąć na klimat w naszej kuchni?

Zależnie od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, musimy wybrać różne środki, czyli w tym przypadku fototapety do kuchni. To, że mamy urządzone mieszkanie w jakimś konkretnym stylu, lub też jest dość eklektycznie i trudno ten styl sklasyfikować, nie oznacza, że nasza kuchnia nie może różnić się od reszty pomieszczeń. Jak już zdążyliśmy zauważyć, kuchnia jest miejscem wyjątkowym i powinna tak być traktowana.

Choć kuchnia to tylko miejsce, z racji tego, że codziennie tam przebywamy, ma na nas duży wpływ. W końcu chętniej będziemy gotować w kuchni, w której się dobrze czujemy, prawda? Kuchnia też często jest połączona z jadalnią lub po prostu stoi tam jadalny stół, przy którym je się śniadania, więc tym bardziej warto zadbać tam o pozytywnie nastrajające wnętrze za pomocą ciekawej fototapety do kuchni.

Dla większości osób przytulna kuchnia kojarzy się z jasnym wnętrzem, pastelowymi kolorami i zapachem świeżego pieczywa. Aby tak się stało proponujemy wybrać fototapety z wzorami kojarzącymi się w podobny sposób np. słoneczniki, wschód słońca lub sielskie widoki. Jeśli jednak nie lubimy takich klimatów, tylko wolimy nowoczesne wnętrza, to taki charakter nadadzą wielkoformatowe grafiki z tak popularnymi arbuzami, bananami lub limonkami. Te owoce kojarzą nam się ze świeżością i właśnie taki nastrój wprowadzą do naszej kuchni.

Jakie czynniki musimy wziąć pod uwagę wybierając fototapetę?

Oczywiście aranżacja kuchni i to jaki efekt chcemy uzyskać będzie grać pierwsze skrzypce, ale o tym już pisaliśmy. Kolejnym ważnym czynnikiem przy woborze fototapety do kuchni jest miejsce na fototapetę, czyli wielkość powierzchni na jakiej chcemy ją położyć. Mając jedną lub nawet dwie w miarę wolne ściany i chcąc na nich umieścić fototapetę, zyskujemy dużą powierzchnię i możliwość wyboru wielkoformatowego wzoru, który nie mógłby zostać przyklejony na niewielkiej powierzchni np. pomiędzy szafkami i blatami kuchennymi. Dlatego w pewnym sensie wielkość naszej kuchni determinuje wzory, które będziemy mogli wybrać.

Do mniejszych przestrzeni lepiej wybierać fototapety pokryte jednakowym małym wzorem. Jeśli obawiasz się dużych różnic cenowych pomiędzy danymi wzorami, to na szczęście nie ma co się zamartwiać – dla producentów koszt nadruku każdego wzoru jest taki sam i różnice cenowe, jeśli w ogóle istnieją, to są naprawdę niewielkie.

Jakie fototapety najlepiej sprawdzą się w kuchni?

Jeśli chodzi o najlepsze fototapety do kuchni, bez dwóch zdań będą to fototapety winylowe. Ze względu na ich bardzo niską higroskopijność oraz wytrzymałą strukturę odporną na ścieranie i rozdarcia, niewątpliwie najlepiej sprawdzą się w kuchennych warunkach, gdzie nie trudno o poplamienie ściany sosem i permanentne uwalnianie pary wodnej z tłuszczem przy gotowaniu. Fototapetę winylową możemy umyć wilgotną ścierką oraz usunąć z niej tłusty nalot. Co ważne, winyl nie absorbuje wilgoci, a zarazem pozwala ścianom oddychać więc nie musimy się martwić o niebezpieczne zawilgocenie ścian.

Fototapeta w kuchni

Fototapety do kuchni oraz innych pomieszczeń możecie znaleźć również na stronie Tappy.pl Przejrzysty, podzielony według pomieszczeń, wzorów i motywów katalog pomaga w lekki i przyjemny sposób znaleźć odpowiednią dla Twojej kuchni fototapetę.

Fototapety w kuchni stanowią ciekawe rozwiązanie aranżacyjne i wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Ponadto fototapety w kuchni świetnie sprawdzają się w jej codziennym użytkowaniu – są odporne na wysokie temperatury i wilgoć oraz łatwe w czyszczeniu. Warto pomyśleć o zakupie fototapety jeśli pragniemy nadać nowego stylu naszej kuchni.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top