search
top

Mity dotyczące fototapet

foto-wodospad
Fototapety na ścianę były bardzo popularne już jakiś czas temu. Niestety, nie wiadomo dlaczego dość niedawno odeszły do wnętrzarskiego lamusa aby chwilę tam odpocząć i być zapomnianymi. Mówiło się wówczas, że fototapeta to nie jest najlepsze rozwiązanie, ponieważ bardzo często się odkształca – nie jest to prawda, ponieważ poprawnie położona fototapeta nie sprawia takich problemów jak tradycyjne tapety.

Nie tworzą się na niej burchle z powietrzem, nie rozciąga się i jest naprawdę łatwa w położeniu. Innym zarzutem było to, że fototapety nie można myć. Podobno kontakt z wodą był dla nich zabójczy. Owszem, jeżeli ktoś zdecydował się na podstawową, papierową fototapetę i codziennie ją moczył, to mogły pojawiać się komplikacje. Obecnie na rynku dostępne są fototapety lateksowe i winylowe, które posiadają specjalną powłokę, więc możemy je swobodnie myć nie obawiając się zmiany koloru czy odkształceń.

Kolejnym mitem dotyczącym fototapet było przekonanie, że ich położenie na ścianie w mieszkaniu wymaga nie wiadomo jakich umiejętności. Cóż, wystarczy odrobina wyobraźni przestrzennej, kreatywności i zastosowanie się do wskazówek producenta zawartych na opakowaniu, a swobodnie bez żadnych problemów sami położymy taką fototapetę. Obecnie fototapety powróciły do łask i coraz częściej zdobią nasze mieszkania.

Jedna odpowiedź do Mity dotyczące fototapet”

  1. PAt pisze:

    Fototapety odeszły do lamusa nie dlatego, że trudno je położyć, ale dlatego, że są po prostu obciachowe…

Trackbacks / Pingbacks

  1. Pomysły na modne fototapety 2018! - […] nowoczesnych mieszkaniach bardzo liczy się designerska aranżacja. Właśnie tam modne fototapety przyjmują niejednokrotnie kształty linearnych grafik. Czarno-białe obrazy staną…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top