search
top

Mity dotyczące fototapet

foto-wodospad
Fototapety na ścianę były bardzo popularne już jakiś czas temu. Niestety, nie wiadomo dlaczego dość niedawno odeszły do wnętrzarskiego lamusa aby chwilę tam odpocząć i być zapomnianymi. Mówiło się wówczas, że fototapeta to nie jest najlepsze rozwiązanie, ponieważ bardzo często się odkształca – nie jest to prawda, ponieważ poprawnie położona fototapeta nie sprawia takich problemów jak tradycyjne tapety.

Nie tworzą się na niej burchle z powietrzem, nie rozciąga się i jest naprawdę łatwa w położeniu. Innym zarzutem było to, że fototapety nie można myć. Podobno kontakt z wodą był dla nich zabójczy. Owszem, jeżeli ktoś zdecydował się na podstawową, papierową fototapetę i codziennie ją moczył, to mogły pojawiać się komplikacje. Obecnie na rynku dostępne są fototapety lateksowe i winylowe, które posiadają specjalną powłokę, więc możemy je swobodnie myć nie obawiając się zmiany koloru czy odkształceń.

Kolejnym mitem dotyczącym fototapet było przekonanie, że ich położenie na ścianie w mieszkaniu wymaga nie wiadomo jakich umiejętności. Cóż, wystarczy odrobina wyobraźni przestrzennej, kreatywności i zastosowanie się do wskazówek producenta zawartych na opakowaniu, a swobodnie bez żadnych problemów sami położymy taką fototapetę. Obecnie fototapety powróciły do łask i coraz częściej zdobią nasze mieszkania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top