search
top

Dobierz we właściwy sposób kolory ściany i fototapety

Zachód słońca nad morzem

Wybranie odpowiedniego koloru ścian i fototapet do własnego domu wydaje się całkiem proste, jednak często jest to tylko pozornie łatwe zadanie. Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z tego jak duże znaczenie dla naszego nastroju, czy samopoczucia ma kolorystyka pomieszczenia, w którym spędzamy większość czasu. Tak samo ogromne znaczenie ma dla nas kolor fototapety, jaki wybierzemy do naszego mieszkania.

Z odrobiną pomocy przychodzą nam fototapety na wymiar oraz fototapety 3D, które dodają wymiarowości naszym pomieszczeniom. Dodatkowy trzeci wymiar działa pozytywnie na odbiór pomieszczenia. Wracając do kolorystyki. Warto pamiętać o prostych zasadach – do pokojów dziennych wybieramy zimne kolory – zimne czyli niebiesko-zielone odcienie barw. Wiąże się to z naturalnym cyklem dnia, gdzie w godzinach około południowych barwa światła słonecznego jest o wiele chłodniejsza od tej pojawiającej się rano, czy wieczorem.

W przestrzeniach sypialnych bowiem wybieramy zdecydowanie cieplejsze barwy – odcienie żółci, czerwieni. Są to kolory w takim samym stopniu odpowiadające naszemu rytmowi dnia.

Konkretne odcienie w ogromnym stopniu zależą od charakteru człowieka oraz jego życiowej postawy. Czasami warto zasięgnąć porad internetowych, aby wybrać barwy kolorów, które będą sprzyjały naszemu organizmowi. Niezwykle istotna kwestia, o którą większość z nas nie dba, jednak naprawdę warto!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top